Декоративне фарбування стін – відповідний вибір фарб і ефектів

Кожен гарно спроектований інтер'єр становить єдине концептуальне ціле, з погляду як стилю і функції, так і колористичної композиції. Вибрані кольори стін мають доповнювати загальний образ, підкреслювати ідею і насамперед прикрашати помешкання. Завдяки кольорам і структурам можна візуально збільшити простір, створити в ньому відповідний настрій, виділити або приховати певні елементи облаштування. Саме кольори вирішують, яка енергія панує в інтер'єрі і як ми в ньому почуваємося. Тому під час проектування краще користуватися кольорами усвідомлено, щоб кінцевий результат був якомога ліпшим.

01

ОПТИЧНЕ ЗБІЛЬШЕННЯ
Приміщення здаватиметься нам більшим, якщо для його декорування використаємо фарби з низькою насиченістю та білі. Такі кольори відбивають велику кількість світла, підсилюючи ефект простору. Додатковим фактором підсилення може бути сатинове покриття стін і світлі елементи облаштування. У приміщеннях дуже малого розміру варто застосувати відомі декораторські прийоми, наприклад, залишити під стелею світлу смужку в її кольорі, використати дзеркало або високі плінтуси. Несподівані результати приносить також застосування глянцевих або полірованих декоративних структур у світлих тонах, як-то Перла Саббіа, Венеціанський штучний мармур тощо. Кінцевий результат таких дій може перевершити всі очікування господаря. Те саме приміщення виглядатиме більшим, світлішим і надзвичайно просторим.

02

Обов'язкове застосування світлих кольорів у невеликих приміщеннях не виключає повністю використання в них насичених кольорів. Проте вони не можуть займати всю поверхню стіни. Інтенсивні кольори в невеликому інтер’єрі мають бути швидше акцентом, а не тлом. У такому разі варто вибрати фрагмент стіни або якийсь архітектурний елемент (колону, нішу),який підкреслимо за допомогою інтенсивного кольору. Він задасть тон інтер’єру і стане центральним місцем. Значимість такого задуму можна підтвердити використаними в інтер’єрі доповненнями того ж кольору (подушки, свічки, різноманітні дрібнички).

03

НАСТРОЇ
Колір – найважливіший елемент інтер'єру, який має вирішальний вплив на атмосферу, що панує в ньому. Саме завдяки комбінації кольорів можна створити простір, який заспокоює, або ж, навпаки, активізує; веселий чи меланхолійний. Тому, плануючи колористику, потрібно брати до уваги функцію інтер’єру і темперамент його мешканців, щоб кольори не дратували, не заважали, а швидше підтримували господарів і співпрацювали з ними. Комфортність помешкання значною мірою залежить не стільки від вибору відповідного дивана або крісла, скільки від створення в ньому належної атмосфери.

04

КОРЕКЦІЯ РЕАЛЬНОСТІ
Відповідно використовуючи кольори і структури, можна виправити форму приміщення. У підсумку вона здаватиметься більш правильною і пропорційною. Яскраві кольори і виразні структури мають здатність наближувати, тому складається враження, ніби стіна виступає нам назустріч. Тож ними можна задекорувати, наприклад, стіну в кінці довгого коридору чи стелю в дуже високій кімнаті. Кольори можуть також оживляти простір помешкання, виводячи на перший план одні його елементи і приховуючи інші. Наприклад, якщо хочемо, щоб нецікавий диван або стільниця письмового столу не надто впадали в очі, слід уніфікувати їх за кольором. Із застосуванням такого прийому добре було б водночас виділити (контрастно) інші елементи, наприклад, оригінальний світильник, дизайнерський стілець чи картину. Саме колір тла – колір стін – впливає на те, як ми сприймаємо елементи облаштування та яке за рангом місце вони займають в інтер'єрі. Аналогічно можна використовувати декоративні структури. Гладенька, сучасна, лакована шафа, виставлена на тлі виразної структури, буде значно помітнішою, ніж розміщена на гладкому фоні. Це діє навіть тоді, коли колір меблів наближений до тла.

05

Сьогодні, коли на ринку доступне ціле багатство фарб і структур, їх усвідомлене використання не тільки є декоративним елементом життєвого простору, а й стає інструментом для створення щоразу досконаліших композицій.

Підписатися на розсилку новин

Якщо бажаєте отримувати актуальну інформацію з сайту, підпишіться на розсилку новин.

Згідно ст. 8 ЗУ «Про захист персональних даних» ми повідомляємо, що адміністратором особистих даних є АТ “Фабрика Фарб і Лаків “Śnieżka”з місцезнаходженням в м. Любзіні, 34a (39-102),Польща. Особисті дані були передані добровільно з метою подальших контактів. Особисті дані будуть відкриті для доступу виключно суб'єктам, уповноваженим на підставі положень закону. Ви має право доступу до змісту своїх даних, а також на їх виправлення.