Яскраві кольори в сучасних інтер’єрах – 6 найкращих дизайнів

Сучасні інтер'єри сповнені світла та простору. Актуальні тренди роблять великий наголос на тому, щоб мінімалістська форма містила в собі максимальний комфорт. Тому помешкання відкриті та світлі, а умеблювання обмежується невеликою кількістю функціональних предметів, які водночас мають виступати декоративними елементами. Мінімум форми – максимум комфорту. Проте як поєднати мінімалістський вигляд і декоративні функції? Як облаштувати новочасний інтер'єр, сповнений світла і простору, щоб він не видавався нам порожнім і необжитим місцем? У такій ситуації найкраще вдатися до кольору!

01

Яскравий колір – чудове рішення, щоб заповнити простір, не забираючи місця, яке так високо цінується в сучасному дизайні. Інтенсивні кольори привертають увагу, стають домінантою в інтер'єрі, створюють враження спланованого простору. Саме завдяки їм композиція стає цікавою, незвичайною і затишною. Яскрава колористика з'являється в сучасних помешканнях, але не на всій площині стін. Щоб домогтися ефекту сучасної, великої площі, використовуємо інтенсивні кольори в комбінації з холодною, навіть суворою колористикою решти композиції. Тут домінує принцип контрасту. Чистий білий, бетон, сірі й бежеві – тобто нейтральні тони – стають тлом для яскравої барви з характером, яка є основною темою інтер'єру. Найчастіше фарбуємо нею фрагмент стіни, колону або інший помітний архітектурний елемент. Цей колір, повторений у декількох елементах умеблювання або в аксесуарах, виступає зв’язником колористичної концепції інтер'єру.

02

Прохолодна, приглушена або світла колористика в інтер'єрі є тлом для інтенсивних колірних плям. Сильні контрасти і прості, майже графічні форми умеблювання – ось характерні елементи цього стилю. Дивлячись на так упорядкований інтер’єр, маємо враження, наче він не реальний, а створений за допомогою графічної програми.

03

У таких інтер’єрах неймовірно важливим є правильний вибір кольору, оскільки саме він значною мірою визначає те, як у підсумку виглядатиме приміщення, який матиме характер, буде він оптимістичним і сонячним чи глибоким і ностальгічним.

04

Використання декількох інтенсивних барв на дуже світлому тлі нагадує стиль поп-арт. Насичені кольори на білому фоні творять багаторазовий контраст; з одного боку, це контраст якостей між насиченими відтінками і білим, з іншого – контраст кольорів, коли вони розташовані на протилежних ділянках колірного кола. Варто зазначити, що в таких комбінаціях найкраще проявляють себе чисті, дуже насичені кольори, наприклад, основні. У приміщенні з такою колористикою чудово виглядають також чорні елементи з простим графічними формами або тканини й оббивка з чорно-білим друком.

05

Проте ідея застосувати яскравий колір не завжди означає максимально контрастний, жвавий і невгамовний інтер'єр. Багато залежить від того, як виглядатиме цілісна колористична композиція приміщення, які інші кольори й матеріали підберемо. Гармонізація яскравого кольору шляхом поєднання його з наближеними до нього відтінками або сірими тонами чи з натуральними елементами облаштування інтер'єру, відтінок яких нагадує основний колір, – це прийом, що пом’якшує контраст якостей. Завдяки йому інтер'єр і надалі залишається бадьорим і енергійним, але його експресивність видається більш дисциплінованою і контрольованою.

06

Яскраві кольори надають інтер’єру непересічного, сміливого характеру. Вони дуже модні, завдяки їм у простий і цікавий спосіб можна створити сучасний, відкритий простір з характером.

 

Підписатися на розсилку новин

Якщо бажаєте отримувати актуальну інформацію з сайту, підпишіться на розсилку новин.

Згідно ст. 8 ЗУ «Про захист персональних даних» ми повідомляємо, що адміністратором особистих даних є АТ “Фабрика Фарб і Лаків “Śnieżka”з місцезнаходженням в м. Любзіні, 34a (39-102),Польща. Особисті дані були передані добровільно з метою подальших контактів. Особисті дані будуть відкриті для доступу виключно суб'єктам, уповноваженим на підставі положень закону. Ви має право доступу до змісту своїх даних, а також на їх виправлення.