Найкращі кольори стін у стильному, елегантному кабінеті

Визначаючи кольорову гаму кабінету, потрібно керуватися загальними рекомендаціями, які полегшують правильний вибір кольору для інтер'єру, а також звернути увагу на інші чинники, пов'язані з функцією цього приміщення. Це насправді особливе місце, яке передусім служить для розумової праці, тому і його умеблювання, і колористика мають сприяти такій діяльності. У принципі, заведено вважати, що натуральні кольори найбільше пасують і найчастіше їх обирають для оформлення кабінетів. Проте це настільки широка палітра, що складно на її основі вирішити, який колір урешті-решт буде найкращим. У такому разі слід узяти до уваги кілька чинників.

01

1. Особистість і смаки власника
Кабінет – це найчастіше робоче місце однієї людини з конкретними смаками і темпераментом. Залежно від заданих характеристик і вподобань спектр можливих кольорів звужується до тих, які краще відповідають господареві помешкання. Одним із найважливіших критеріїв вибору кольору є суб'єктивний вибір власника, його сприйняття кольорів та емоцій, які викликає у нього пропонована палітра барв. Нерідко ми дуже різнимося у цьому сенсі, і те, що одному дає відпочинок, інших присипляє і втомлює. Колір необхідно підбирати так, щоб він сприятливо впливав на настрій власника.

02

2. Характер виконуваної роботи
Іншим важливим чинником є узгодження зовнішнього вигляду інтер’єру з характером виконуваної в ньому роботи. Абсолютно по-різному виглядає діяльність фінансового директора і керівника креативного відділу рекламного агентства. Робота прокурора викликає одні емоції, поета – зовсім інші. Під час вибору кольору для кабінету слід зважати на це, водночас пам’ятаючи, що колір може підсилювати або гасити емоції, стимулювати, надихати і вивільняти нашу творчу енергію. Сильні колірні контрасти стимулюють, інспірують, спонукають до дії. Монохромний і гармонійний інтер'єр пом'якшує конфлікти, підтримує в ухваленні важких рішень і сприяє концентрації.

03

3. Освітлення
Сьогодні, коли більшу частину роботи виконують на комп'ютері, правильне освітлення приміщення, в якому перебуваємо, стає надзвичайно важливим фактором. Це впливає на те, як ми сприймаємо навколишній простір, коли в процесі праці на деякий час відводимо погляд від монітора. Звісно, це безпосередньо впливає і на наше психологічне благополуччя, а в тривалішій перспективі може мати суттєвий вплив на наше здоров'я. Учені довели, що наше око найкраще відпочиває в товаристві зеленого і синього. Пам'ятайте, однак, що після заходу сонця всі кольори сіріють, тому хороше освітлення підкреслить колористику інтер'єру і тим самим поліпшить наше самопочуття, продовжить активність і підвищить продуктивність роботи без відчуття втоми.

04

4. Умеблювання
Колористика стін кабінету іноді може нав'язувати або обмежувати вибір умеблювання приміщення. Вибираючи кольори, слід врахувати у їхній палітрі всі елементи, які мають бути в інтер'єрі, їх колір і розмір. Іноді потрібно збалансувати композицію, вибравши, наприклад, світліші відтінки, або внести контраст, вдавшись до більш насичених тонів.

05

Природна кольорова гама, що асоціюється з кольорами землі, нерідко здається найбільш виграшною колористичною пропозицією для кабінетів. Серед багатої палітри цих барв можна віднайти відтінки, які відповідатимуть нашим очікуванням і належно виконуватимуть свої функції в інтер'єрі.

06

Підписатися на розсилку новин

Якщо бажаєте отримувати актуальну інформацію з сайту, підпишіться на розсилку новин.

Згідно ст. 8 ЗУ «Про захист персональних даних» ми повідомляємо, що адміністратором особистих даних є АТ “Фабрика Фарб і Лаків “Śnieżka”з місцезнаходженням в м. Любзіні, 34a (39-102),Польща. Особисті дані були передані добровільно з метою подальших контактів. Особисті дані будуть відкриті для доступу виключно суб'єктам, уповноваженим на підставі положень закону. Ви має право доступу до змісту своїх даних, а також на їх виправлення.