Освітлення і кольори стін

Освітлення інтер'єру та кольорова гама стін – це, по суті, два тісно взаємопов'язані фактори, від яких залежить кінцевий вигляд облаштованого помешкання. У першу чергу, важливим є денне світло, яке обумовлює насиченість кольору, обраного для стін. Що темніша кімната, то світліші кольори стін і умеблювання необхідно вибирати. Світлі кольори краще відбиватимуть ті нечисленні сонячні промені, які потрапляють до приміщення, завдяки чому воно здаватиметься яснішим і просторішим.

kolor_waniliowy_w_jadalni
Використання в дизайні інтер'єру дзеркал та інших поверхонь, які відбивають світло (скло, кришталь, лаковані меблі, керамічна полірована підлога тощо) може стати додатковим фактором, який підтримує освітлення у приміщеннях, де бракує денного світла. Завдяки таким хитрощам можна навіть зробити колір стін на тон чи два темнішим від рекомендованого, оскільки кількість світла, відбитого від поверхні, різко зростає.
bezowy_kolor_farby_w_salonie
У доборі колористики для просторих і світлих приміщень, ми, по суті, користуємося повною свободою і можемо вибирати з усієї палітри кольорів, із чорним включно. Можемо підбирати колір відповідно до умеблювання, стилю інтер'єру, а також власних уподобань. Невеликі й темні приміщення вимагають у процесі добору кольорів дещо більшої уваги, а інтенсивну колористику стін слід застосовувати в них з особливою обережністю. Що більш насичений колір, то більше він поглинає світла і сприймається так, неначе займає найбільше місця в організованому нами просторі. Прагнучи яскравого кольору в маленькій кімнаті, краще зупинімося на фарбуванні ним фрагменту стіни й на подальшому повторенні в аксесуарах, аніж на такому забарвленні всього приміщення.
kolor_turkusowy_w_sypialni
Кожен колір вимагає належного освітлення, але насичені кольори особливо потребують його. Колір не існує без світла, а за відсутності достатньої його кількості навіть теплі тони сіріють, стають похмурішими, і ми починаємо бачити їх абсолютно інакше. Тому, добираючи колір для дому чи офісу, варто перевірити вибрані колористичні композиції в різному освітленні. Деякі магазини мають спеціальні прилади, які імітують денне світло, світло люмінесцентних ламп і ламп розжарювання. Завдяки цьому можна побачити, як змінюється наше сприйняття деяких кольорів залежно від освітлення. За відсутності такої можливості достатньо уважно розглянути пробник фарби в різну пору дня на різному світлі. Такий аналіз дозволить не тільки точно передбачити колір стін в інтер'єрі, а й правильно спланувати штучне освітлення.

71248381

Якщо нам здається, що нова фарба після нанесення на стіну цілковито відрізняється від тієї, яку ми вибрали в магазині, перш ніж бігти по наступну банку і хапатися за пензель, варто спершу подбати про належне освітлення кімнати. Може виявитися, що з іншим освітленням колір стін видасться нам зовсім інакшим. Характер освітлення має бути пристосований до характеру та функцій приміщення, але золоте правило і практика підказують, що бажано запланувати кілька точок освітлення, які ділитимуть приміщення на зони, а за потреби доповнюватимуть одна одну. Один світильник, розміщений по центру кімнати, навіть із великою кількістю лампочок у ньому, видається недостатнім, а в контексті сприйняття кольору – небажаним рішенням. Найкраще, коли в інтер’єрі присутні декілька видів світла, тобто настільні, підлогові, настінні та стельові лампи. Широкий асортимент типів ламп, наявних у продажу, дає додаткові можливості оформлення. Завдяки світлу можна змінити характер інтер'єру, підкреслити його кольори або приглушити їх, а за потреби навіть відкоригувати.

turkusowy_kolor_farby_w_lofcie

Те, який кінцевий вигляд матимуть вибрані кольори в інтер'єрі, багато в чому залежить від освітлення. Вибір кольору визначається денним світлом, однак часто світлові параметри приміщення можна коригувати штучним освітленням. Під час вибору фарби ми часто цілком інтуїтивно дотримуємося наявних правил, проте варто знати їх, щоб свідомо організовувати простір власного життя і не наражатися на помилки.

 

 

 

 

Підписатися на розсилку новин

Якщо бажаєте отримувати актуальну інформацію з сайту, підпишіться на розсилку новин.

Згідно ст. 8 ЗУ «Про захист персональних даних» ми повідомляємо, що адміністратором особистих даних є АТ “Фабрика Фарб і Лаків “Śnieżka”з місцезнаходженням в м. Любзіні, 34a (39-102),Польща. Особисті дані були передані добровільно з метою подальших контактів. Особисті дані будуть відкриті для доступу виключно суб'єктам, уповноваженим на підставі положень закону. Ви має право доступу до змісту своїх даних, а також на їх виправлення.